04.10.2009 - META členem EURORDIS

Občanské sdružení META, sdružení pacientů se střádavým onemocněním, se ke dni 4. 7. 2009 stalo členem Evropské organizace pro vzácná onemocnění (EURORDIS) a rozšiřují se tak možnosti sdružení, jak chránit zájmy pacientů se vzácným onemocněním v České republice.

V současné době je o.s. META vedle Společnosti pro pomoc při Huntingtonově chorobě a Českého svazu hemofiliků třetím českým pacientským sdružením v EURORDIS.

EURORDIS, Evropská organizace pro vzácná onemocnění, sdružuje více než 380 organizací pro vzácná onemocnění ve 30 zemích a pokrývá přes tisíc vzácných onemocnění. EURORDIS bojuje za právo pacientů trpících vzácným onemocněním na včasnou diagnózu, kvalitní zdravotní péči a léčbu a na integraci ve společnosti ve všech evropských zemích bez rozdílu.

www.eurordis.org

www.eurordis.org - kontakt