18.01.2007 - Sdílená starost – poloviční starost

Evropská asociace pro léčbu Gaucherovy nemoci pořádá pravidelně svá pracovní setkání, kde si vyměňují informace vědci, lékaři a pacienti.
Panuje zde skvělá a přátelská atmosféra. Všechny zúčastněné spojuje jediný
cíl – zlepšit život lidí s Gaucherovou chorobou.

25.09.2006 - HOSPIMedica 2006 již za necelý měsíc

Mezinárodní veletrh zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví, největší specializovaná odborná přehlídka ve střední a východní Evropě, otevře své brány 24. října. Svou účast na veletrhu již potvrdili vystavovatelé z 27 zemí.

25.09.2006 - Naši péči o děti ve světě obdivují

V určitém smyslu by se mohlo zdát, že pediatrie je jakousi "popelkou" mezi ostatními obory; dětství je totiž vnímáno jako "zdravé" životní údobí.

14.09.2006 - Investice do výzkumu a vývoje jsou základem ekonomiky

Nikdo snad nepochybuje, že peníze vložené do výzkumu a vývoje se v budoucnosti několikanásobně zhodnotí. Česká republika v poslední době láká stále více investic zaměřených na výzkum a vývoj.

08.09.2006 - Český enzym pro celý svět

BIOTECHNOLOGIE / Několik desítek milionů korun může českým vědcům a biochemickým firmám přinést objev nové varianty enzymu, který likviduje toxickou a rakovinotvornou látku trichlorpropan (TCP). Enzym vyvinuli vědci z Loschmidtových laboratoří Masarykovy univerzity v Brně ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci a Tohoku univerzitou v Japonsku.

22.08.2006 - BIOTEC – PRVNÍ BIOTECHNOLOGICKÝ VELETRH

BIOTEC – PRVNÍ BIOTECHNOLOGICKÝ VELETRH ve střední Evropě proběhne 24.–27. října na brněnském výstavišti, jako součást mezinárodního veletrhu HOSPIMedica.

17.07.2006 - Zázračný lék zabral, přijde ale na miliony

Plzeň (Plzeňský deník) - Vážně nemocná Renata z Plzně se dokázala díky novému nevyzkoušenému léku vrátit do života. Teď jí však hrozí, že její léčbu nebude nikdo hradit.

17.07.2006 - Proč jsou léky tak drahé? Aby bylo na nové

Praha (Mladá fronta Dnes) - Na začátku je den, kdy vědci zaměstnaní ve vývojovém centru farmaceutické firmy zjistí, že se jim podařilo najít molekulu, která může lidem pomoci.

12.04.2006 - Nejdražší choroby

Šíp (Praha) - Nejvíce finančně náročné nemoci jsou ty, které jsou velmi vzácné. Léky se totiž vyrábějí v malém množství pro omezený okruh lidí.

24.03.2006 - Nadějný lék, ale za kolik?

Zdravotnické noviny - Avastin, již úspěšně využívaný k léčbě rakoviny střev, slibuje stejně úspěšnou léčbu i rakovin plic a prsu. Cena, kterou nasadil Genentech, ale vyráží dech i americkým doktorům.